Існує думка, що спеціальне спортивне екіпірування потрібне тільки професійним спортсменам. А любителям і новачкам можна займатися фітнесом, бігати або ходити в спортзал у звичайному комфортному одязі. Проте, один раз надівши спортивний варіант від інтернет-магазину “Elizabeth Plus”, можна належним чином оцінити його легкість, стиль і комфорт. 

Особливості й класифікація одягу для спорту

Речі для фітнесу забезпечують захист від травмування, зручність при навантаженнях на будь-яких тренуваннях, практичність за будь-якої погоди й у будь-яку пору року. До того ж вони привабливо і стильно виглядають. 

Характеристики sport-одягу :

  • пошитий з сучасних технологічних синтетичних матеріалів високої якості;
  • крій, який бере до уваги анатомічні особливості людини;
  • легкий і теплий при невеликій вазі й об'ємі;
  • вставки, що посилюють міцність, еластичність, що відводять піт, покращуючи повітропроникність, захист від вітру і вологи, відбиваючі світло.

Залежно від пори року, буває літнє, демісезонне і зимове екіпірування. Також, його можна розділити згідно з видами спорту :

  1. Для велосипедистів.
  2. Для бігу.
  3. Для походу.
  4. Лижі й сноуборд.
  5. Фітнес і так далі.

Також, виділяють компресійний одяг, який не лише забезпечує комфорт під час виконання вправ, але і знижує рівень втоми й дискомфорту після тренувань.

Навіщо спортсмени носять компресійний одяг?

Подібні предмети спортивного одягу виконують три функції:

  1. Посилюють ефект від тренувань.
  2. Забезпечують додаткову зручність.
  3. Гарантують захист тіла спортсмена від надмірних навантажень.

Компресійні гетри, лосини, шкарпетки, футболки й інші елементи потрібні, щоб понизити навантаження на судини, яке зростає при просунутих рівнях тренувань. Суть функціонування білизни з компресією полягає в тому, щоб зробити вужче судини й здавити вени. Таким чином, кровообіг посилюється, а кровоносна система працює в нормальному режимі, передаючи м'язам більше кисню і корисних речовин. 

Найчастіше, спортсмени використовують звичайну “компресіонку” з профілактичним ефектом. При варикозі й інших судинних патологіях, вже медики призначають спеціальний компресійний одяг, який є серйозним лікувальним засобом, що використовується за призначенням.

Сенс компресійної білизни під час зайняття спортом

Чим допомагає екіпірування з компресією:

  • забезпечує захист судин від розтягувань, утворення тромбів, втрати форми, сприяє їх нормальному тонусу;
  • підтримує м'язи, запобігає травмам і розтягуванням;
  • знижує навантаження зі зв'язок і м'язів;
  • гарантує кращий контроль і зручність рухів;
  • покращує терморегуляцію й ефективно відводить піт, знижуючи вологість, внаслідок високотехнологічних матеріалів;
  • посилює кровообіг, живлення киснем і регенерацію м'язової тканини;
  • посилює ефект від тренування, виводить молочну кислоту з м'язів, перешкоджає набрякам.

Практичність подібного одягу ще і в тому, що після тренування, усе тіло не хворітиме і посттренувальний синдром пройде легше.

ТОП-5 речей, які не можна надівати на тренування

Які предмети гардеробу не лише не допоможуть, але завадять в спортзалі або призведуть до травм:

  1. Одяг з 100% бавовною в складі, а також синтетика поганої якості. Перша від навантажень набуде підвищеної вологості й тяжкості, а друга — не пропускає вологу і повітря взагалі. 
  2. Ювелірні прикраси й біжутерія (кільця, ланцюжки, браслети, кольє, сережки й так далі). Мало того, що в них не дуже комфортно займатися, вони можуть стати причиною травми. Врешті-решт, під впливом тренажерів, виріб може просто зламатися.
  3. Старі поношені кросівки. У них є вірогідність підвернути ногу або заробити мозолі. 
  4. Надмірно тісні й облягаючі речі, навіть модні й красиві. Які сковуватимуть рухи, сповзатимуть і натиратимуть. 
  5. Ліфи, що мають кісточки, незручні для зайняття фітнесом. Вони не тримають форму, і можуть травмувати бюст під час тренувального процесу. Краще підбирати спортивні топи, що підтримують і захищають цю ніжну частину жіночого тіла. 

Тільки у спеціально призначеному для спортивних навантажень одязі, можна безпечно, комфортно і корисно займатися бажаним видом спорту на любительському або професійному рівні.